Pro letní radovánky tu najdete mnoho příležitostí. Ať už je to pěší turistika nebo cykloturistika, koupání, procházky..., k tomu všemu jsou zde podmínky. Jako jedny z nejzajímavějších můžeme nabídnout turistické výšlapy na Rýchory. Můžete navštívit Rýchorskou boudu, vedle níž je na základech staré boudy Maxovky vybudována vyhlídka na Krkonoše. Sněžku (1602 m.n.m.) tu máte jako na dlani (pokud se na to cítíte, můžete si vyšlápnout i na ni). Nesmíme pominout ani Dvorský les (1033 m.n.m). Najdete jej vlevo od poslední křižovatky na Kutné. Studánka s ledovou horskou vodou je zase pár metrů pod boudou. Na Rýchory vede též cyklistická stezka.

Pro milovníky pevností z dob válečných tu máme pevnost Stachelberg. Ta je vzdálená asi 2 km. Dnes je toto bývalé staveniště vojenského objektu důležitou stavebně-historickou památkou. Uvnitř je stálá expozice muzea čs. opevnění. Návštěvu tohoto objektu opravdu vřele doporučujeme!

Další možností je tůra na Špičák. Zajedete si do Královce a odtamtud už hezky po svých na 880 metrů vysoký Špičák. Ten nepřehlédnete, je to nejvyšší kopec Vraních hor, na jehož vrcholu se tyčí televizní vysílač.

Budete-li se chtít vykoupat, stačí sednout do auta nebo do autobusu a zajet si do 20 minut vzdáleného Trutnova na koupaliště.

Od nás to není daleko ani do Adršpašsko-Teplických skal, do Českého ráje nebo do Babiččina údolí. Lákavou destinací je též Jaroměř se svojí výtopnou, v níž je deponováno několik železničních historických vozidel, a s pevností Josefov. Nesmíme zapomenout ani na barokní Šporkův hospital Kuks s mnoha sochami Matyáše Bernarda Brauna, hrobkou rodu Šporků nebo muzeem lékárenství.

Chcete-li se podívat do Polska, můžete jít pěšky nebo na kole přes přechod v Bobru a dostanete se do Niedomirova. Nebo je možné jet autem přes Královec do Lubawky či autobusem do Královce a odtud jít přes hranice pěšky (asi 3-4 km).

Pro milovníky zvířat se nabízí výlet do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Třicetikilometrová cesta za to určitě stojí. Motoristé si mohou dokonce projet Safari ve vlastním voze.

Dalším typem pro vyplnění volného času je návštěva Žacléřského muzea, které bylo založeno již v r. 1930, avšak po 2. světové válce bylo zrušeno. Část expozice se naštěstí uchovala v muzeích ve Vrchlabí a Trutnově.

Úvodní strana Pokoje a vybavení Okolí domu, zázemí, parkování Letní vyžití Zimní vyžití Galerie pokojů a vybavení penzionu Kontaktní informace, vzkazy Ceník ubytování
TopList